یک افتخار بزرگ برای احمدی نژاد - دوستان آلمانی محمود

-
محمود احمدی‌نژاد ، با وجود همه‌ی انتقادها و مخالفت‌ها نسبت به او، در آلمان دوستدارانی نیز دارد که حتا از سیاست سرکوب مخالفانش در ایران خوشحال‌ هستند.

یک روزنامه‌ی آلمانی در مقاله‌ای با عنوان "دوستان آلمانی محمود" نوشته است : نئونازی‌ها و احزاب راست افراطی در آلمان مانند «حزب دمکرات ملی آلمان»(NPD) و حزب «اتحاد مردم آلمان» ، در سیاست روزانه‌ی خود پیوسته نسبت به استحاله و اشغال آلمان توسط مسلمانان هشدار می‌دهند. ولی این مساله باعث نمی شود که این احزاب راست افراطی، از حکومت اللهی در ایران و رهبران آن هواداری نکنند!

راست‌های افراطی در اینترنت پیروزی احمدی‌نژاد را جشن گرفتند و همزمان تلاش می‌کنند از آن برای تبلیغات خود استفاده کنند. دو حزب یاد شده به دنبال تشابهاتی میان سیاست محافظه‌کاران اسلامی و وضعیت خود می‌گردند.

« آشتی ناپذیر »

«اتحاد مردم آلمان»، پیروزی احمدی‌نژاد را در وبسایت خود تبریک گفت و او را «میهن‌پرستی آشتی‌ناپذیر» خواند. این حزب معتقد است که احمدی‌نژاد «فروتنانه و ایثارگرانه» حکومت می‌کند. حمایت‌گرایی او از ایران در برابر «کوسه‌های بورس» محافظت می‌کند.

با اینکه بسیاری از ایرانیان سیاست اقتصادی احمدی‌نژاد را عامل رکورد تورم و بیکاری گسترده می‌دانند، ولی او برای حزب راست افراطی آلمان «مبارزی شجاع علیه سرمایه‌ی بین‌المللی» است که «به نفع همه‌ی مردم» در اقتصاد دخالت می‌کند.

توهین به جنبش اعتراضی ایران

در وبسایت حزب یاد شده، حتا از خشونت نیروهای امنیتی دولت ایران علیه اپوزیسیون، با استعاره‌ای دست و پا شکسته پشتیبانی می‌شود. در حالی که احمدی‌نژاد جنبش اعتراضی مردم را به «خس و خاشاک» تشبیه کرده بود، راست‌های افراطی آلمان می‌نویسند: «پاسداران انقلاب و میلیشیای بسیج باید هر چه زودتر خیابان‌های تهران را بروبند، زیرا کثافت در خیابان‌ها عمیقا لانه کرده است». نئونازی‌های آلمان با تاکید بر خشونت‌طلبی خود، خواهان آن هستند که جاروی این کار از «برس پولادین» باشد.

«اتحاد مردم آلمان»، احمدی‌نژاد را «رییس‌جمهور مردم» می‌نامد که با تصویر آرمانی یک رهبر سیاسی در میان نیروهای راست افراطی آلمان سازگار است. موضعگیری پرخاشجویانه‌ی احمدی‌نژاد در برابر اسراییل و اظهارات او در انکار هولوکاست، مورد استقبال جریان‌های راست افراطی در آلمان است.

در گردهمایی منکران هولوکاست که در سال ۲۰۰۶ به ابتکار احمدی‌نژاد در تهران برگزار شد، اعضای حزب راست افراطی «دمکرات ملی آلمان» نیز شرکت داشتند. مجله‌ی راست افراطی «ملت و اروپا»، در همان سال، تفسیر احمدی‌نژاد را درباره‌ی هولوکاست با عنوان «سپاس آقای پرزیدنت» به چاپ رساند.

در آلمان نه تنها نئونازی‌ها و احزاب راست افراطی، بلکه گروه‌های بنیادگرا از کشورهای اسلامی نیز از احمدی‌نژاد پشتیبانی می‌کنند. یهودی‌ستیزی و مخالفت با دمکراسی غربی، فصل مشترک این نیروهاست.
-----
روزنامه‌ی آلمانی «زوددویچه تسایتونگ»

هیچ نظری موجود نیست: