مراسم يادبود شاهزاده عليرضا پهلوی در آمريكا - عکس از BBC


روز یکشنبه، بیست و سوم ژانویه 2011، مراسم یادبودی برای شاهزاده علیرضا پهلوی، با حضور خانواده پهلوی و عده ای از شخصیت های سیاسی، فرهنگی و هنری و ده ها تن از ایرانیان که جهت ابراز همدردی و ادای تسلیت به خاندان پهلوی در این مجلس حضور یافته بودند در شهر بتزدا، ایالت مریلند (حومه واشنگتن دی سی) برگزار شد.
نماهنگی شامل موسیقی و تصاویری از شاهپورعلیرضا پهلوی که توسط شهاب هاشمی ساخته شده بود به نمایش درآمد. ستار خواننده ایرانی، ترانه آوای ایران را برای حاضران خواند. تارا کمانگر (پیانو) به همراه سیروس بروخیم (ویلن) قطعاتی را به صورت مشترک اجرا کردند.
آنگاه شاهزاده رضا پهلوی سخنان خود را اینگونه آغاز کرد: "در این ۵۰ سالی که از عمر من می‌گذارد، شاید بی‌اغراق باید بگویم که انسانی به معصومی و بی‌آزارتر از برادرم نشناختم وشاید هرگز نخواهم شناخت." او سپس  خاطراتی را از برادر خود بیان کردند و از خصوصیات  اخلاقی و شخصیت و روحیه ی شوخطبع و مثبت وی برای حاضران تعریف کردند.
سپس شهبانو فرح پهلوی، بدون اعلام قبلی پشت تریبون قرار گرفت و با پاسخگویی به ابراز احساسات حاضران از حضور آنان و کلیه کسانی که از اقصی نقاط جهان به او و خانواده اش تسلیت گفتند قدردانی کرد.
 شهبانو فرح در بخشی از سخنان خود  گفت: "غم من با غم هیچ مادر عزیز از دست داده ای فرقی نمی کند، هر مادری شازده پسر و شازده خانمی برای خود دارد."
پس از آن، شهبانو فرح پهلوی و شاهزاده رضا پهلوی به همراه همسر و فرزندانش (شاهدخت نور پهلوی و شاهدخت ایمان پهلوی) و شاهدخت فرحناز پهلوی بر روی صحنه حضور یافتند  و به ابراز احساسات  حاضران پاسخ دادند.
عکس از BBC
هیچ نظری موجود نیست: